• novintasfieqom@gmail.com
  • 02536650506

آب تصفیه شده در گاوداری چه فوایدی دارد؟

آب تصفیه شده در گاوداری چه فوایدی دارد؟

آب تصفیه شده در گاوداری چه فوایدی دارد؟

آب تصفیه شده در گاوداری نقش بسیار مهمی دارد. آب اصلی ترین ماده برای بقای تمامی موجودات زنده از جمله حیوانات می باشد همچنین آب نقش بسیار بسزایی در حیات، رشد و سلامت حیوانات دارد، به نحوی که کنترل دمای بدن ، هضم بهتر غذا و دفع فضولات بستگی به کیفیت آب آشامیدنی  در دام دارد.املاح سنگین موجود در آب بیشترین آسیب را به بافت موجودات زنده می زند. آبی که در گاوداری ها استفاده می شود باید فاقد انواع باکتری های بیماری زا باشد.

مصرف آب گاو به چه چیزی بستگی دارد؟

آب مورد نیاز روزانه  گاوها ، نه تنها وابسته به نژاد آن هاست ، بلکه به سایز بدنی ، درجه حرارت محیط در روز ، شرایط بدنی ، نوع جیره  و مقدار رطوبت آن ، میزان نمک موجود در خوراک ، نسبت افزایش وزن روزانه و دمای آب مصرفی وابسته است .گاو های شیرده  بین 40 تا 100 لیتر در شبانه روز و گاو های گوشتی به 20 تا 60 لیتر در شبانه روز به آب نیاز دارند.عدم وجود آب کافی و بی کیفیت برای گاو های شیری باعث کاهش تولید و رشد آن ها شده  و بیماری های مختلفی را بوجود می آورد.همچنین آب احتیاجات حجم خون بدن دام و بافت های آب را برآورده می سازد زیرا 87 درصد شیر تولیدی و80 درصد خون را آب تشکیل می دهد. اگر در گاو داری از آب نامطلوب استفاده شود ممکن است باعث اسیدوز خفیف شود.

نشانه های اسیدوز کدام اند؟

  • کاهش درصد چربی شیر
  • کاهش تولید شیر
  • مشکلات از غذا افتادگی
  • افزایش درصد ناباروری
  • کمبود ویتامین B
  • کاهش وزن روزانه
  • شیوع بیماری های متابولیک و ضد عفونی در گله
تصفیه آب در گاوداری
مسمومیت گاو با نیترات

مسمومیت با نیترات در گاو ها سبب ناباروی ، محدویت افزایش وزن، سقط ، بیماری های تنفسی و حتی مرگ شود.

آیا مصرف آب در گاوها متفاوت است؟

تحقیقات گوناگون نشان داده است که گاو های قوی و مهاجم نسبت به گاو های ضعیف تر بیشتر از آب استفاده می کنند . این گاو ها خوراک بیشتری دارند و همچنین شیر زیاد تر و یا چربی بالاتری تولید می کنند. حذف سختی آب چاه می تواند در رشد گاو ها ونوع کیفیت شیردهی و نوع کیفیت گوشت آن ها تاثیر فروانی داشته باشد.

افزایش کیفیت محصولات گاو!

رمز بدست آوردن شیر تازه و گوشت با کیفیت ، استفاده مداوم از آب سالم برای پرورش دام می باشد. تصفیه و ضدعفونی کردن آب در گاو داری به منظور افزایش کیفیت محصول صورت میگیرد.

چرا محل نگهداری و پرورش گاو خارج از شهر می باشد؟

به دلیل اینکه اکثر محل های پرورش ونگهداری دام در خارج از محیط شهری است  سیستم تصفیه آب پیشنهاد می شود زیرا میتواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش کیفیت سلامت دام و کیفیت شیر و گوشت دام داشته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

ما در جهت پیشرفت اهداف شرکت با به کار گیری پرسنل مجرب و متعهدو خلاق در زمینه طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب در تمام نقاط داخل و خارج از کشور در محیطی کاملا مدرن و حرفه ای و با به کار گیری بهترین قطعات در ساخت دستگاه ها تلاش داریم تا در اولین گام با ارج نهادن و‌شریک دانستن پرسنل حرفه ای در جهت تامین نیاز مشتری و‌رسیدن به اهداف شرکت بیشترین تلاش را داشته باشیم .