• novintasfieqom@gmail.com
  • 02536650506

آب تصفیه شده چه تاثیری بر پوست انسان دارد؟

آب تصفیه شده چه تاثیری بر پوست انسان دارد؟

با مصرف آب تصفیه شده پیری را به تعویق بیندازیم!

آب تصفیه شده بیشترین تاثیر را در سلامتی بدن دارد. تأمین آب سالم ابتدایی‌ ترین و اساسی ‌ترین گامی است که  برای تأمین بهداشت باید برداشته شود. امروزه مردم میدانند که در مصرف آب آشامیدنی باید بسیار دقت ‌کنند و تمیزی و سلامت آب برایشان بسیار مهم باشد. در این متن به بیان روش‌هایی ساده برای آزمایش کیفیت آب مصرفی و آشامیدنی، ضرورت نوشیدن آب سالم و تصفیه‌شده برای بدن و تصفیه آب‌ لوله‌کشی شهری می‌پردازیم.

آب تصفیه شده

نوشیدن آب تصفیه‌ شده و سالم سطح سلامت بدن را افزایش میدهد

امروزه پژوهشمندان و دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که نوشیدن آب تصفیه‌شده و سالم  پیری زودرس را به تعویق میندازد. شاید تصورش  سخت باشد اما در حقیقت نتیجه تحقیقات اینگونه است که در قرن بیستم، عمر بشر طولانی‌تر شده است. در عصر مدرن، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش پیداکرده است. دلایل زیادی برای این افزایش طول عمر وجود دارد اما برخی از محققان، افزایش بهداشت آب آشامیدنی را یکی از موثرترین عوامل و دلایل می‌دانند. حال مسئله اینجاست که آبی که تصفیه‌شده چگونه و از چه طریق باعث جوانی و شادابی بدن می‌شود؟

برای رفع خستگی روزمره ,آب کافی و سالم بنوشید

خستگی روزمره یکی از اولین نشانه‌های کم شدن آب بدن است. حتی کم آبی مختصر بدن می‌تواند به سلامت انسان لطمه وارد کند. بسیاری از مردم نمی‌دانند که ضعف و خستگی روزمره آنها احتمالا ناشی از کم آب شدن خفیف بدن است. نوشیدن روزانه 8 لیوان آب سالم برای بدن یک امر ضروری و لازم است.

برای تقویت کارایی حافظه به مغز آب سالم برسانید

حیاتی‌ترین عضو بدن مغز است. 85 درصد مغز از آب تشکیل شده است. کم‌آبی خفیف می‌تواند باعث ایجاد اختلال خفیف در حافظه شود و قدرت و کارایی حافظه را کاهش دهد. خوردن آب سالم به میزان کافی در روز کارایی حافظه را افزایش می‌دهد.

برای تغذیه پوست ، آب کافی بنوشید

بدون آب، پوست و سایر اعضای بدن نمیتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. پس برای شادابی و جوان نگه ‌داشتن پوست باید به‌اندازه کافی آب سالم و بهداشتی بنوشیم.

آب برای حمل غذا و اکسیژن  و هضم غذا نیاز است

سیستم گوارش بدن انسان برای هضم  و گوارش غذا به آب کافی نیاز دارد. آب به تجزیه غذا کمک می‌کند. ایجاد واکنش های شیمیایی و جذب مواد غذایی، حمل مواد غذایی و اکسیژن به سلول‌ها با کمک آب انجام می‌شود. به‌طورکلی آب کمک می‌کند که همه‌چیز در اندام‌های ما حرکت کند. و جا به جا شود.

آب موجب دفع سموم بدن میشود

آب یک روان‌کننده طبیعی است که باعث نرم و روان شدن مدفوع  و ادرار و تخلیه سریع‌تر آنها از روده‌ می‌شود. کم‌آبی باعث خشک شدن محتویات روده بزرگ و درنهایت باعث یبوست می‌شود. عرق و ادرار نیز از دیگر راههای دفع سموم بدن هستند که آب نقش اساسی در تولید آن‌ها دارد.

گردش خون

نوشیدن آب باعث رقیق شدن خون و سهولت گردش خون در رگ ها می‌شود.

آب سیستم خنک‌کننده بدن را تنظیم میکند

آب باعث تنظیم دمای بدن می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل تنظیم دمای بدن، تعریق است که آب مهم‌ترین عنصر در تولید عرق بدن است.

آب تصفیه شده کاهش دهنده احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان مثانه

تحقیقات نشان داده است که نوشیدن مقدار کافی آب سالم و تصفیه شده، می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا 45% و سرطان مثانه را تا 50% کاهش دهد.

اثر آب تصفیه شده بر سهولت حرکت مفاصل

پوشش غضروفی بین مفاصل از آب به‌عنوان بالشتک بین‌استخوانی استفاده می‌کند و آب سبب می‌شود که مفاصل به‌راحتی توانایی حرکت داشته باشند.

دستگاه تصفیه آب برای نوشیدن آب تصفیه شده و سالم و گوارا

نوشیدن آب سالم از مهم ترین راه های افزایش سطح سلامت زندگی است. آب آشامیدنی باید عاری از هرگونه آلاینده  مضرباشد. درواقع اگر آب خالص، سالم و گوارا باشد بهتر می‌تواند سموم بدن انسان را دفع کند و عملکرد اندام‌های داخلی بدن را بهبود ببخشد.

یکی از بهترین روش‌های اطمینان از سلامت وکیفیت آب آشامیدنی، استفاده ازدستگاه‌های تصفیه آب خانگی برای تصفیه ، آب مورد نیازاست. این دستگاه‌ها توانایی حذف بیش از 90 درصد آلودگی‌ها و ناخالصی‌های آب را دارند. دستگاه تصفیه آب کلر، گل‌ولای، شن و ماسه و سموم محلول در آب را حذف می‌کند و آبی سالم و عاری از آلودگی را در اختیار افراد قرار می‌دهد.

آیا آب‌لوله‌کشی نیاز به تصفیه شدن دارد؟

آب شهری یا لوله‌کشی ممکن است هنگام روند گندزدایی یا کلرزنی در اثر واکنش کلر با مواد آلی و ناخالصی‌های موجود در آب ، مواد جانبی آلی فرار هالوژن‌دار یا ارگانوهالوژن‌ها (OHs) را بوجود بیاورند. مشکل دیگر سختی بیش‌ازحد مجاز آب به خاطر وجود فلزات سنگینی است که اغلب به علت فرسودگی یا خوردگی در لوله‌ها و شیرآلات داخل ساختمان‌ها بروز می‌کند و ربطی هم به فرآیند تصفیه آب ندارد. از سوی دیگر با توجه به دخیل بودن چاه‌ها در تأمین آب شهری، ممکن است که برخی از چاه‌ها در بعضی مواقع و تحت شرایط خاصی در مجاورت فاضلاب‌ها، محل دفن زباله‌ها، دامداری‌ها، کودها، مناطق زارعی و …باشند. در این صورت احتمال دارد منابع آبی با میکروب‌های بیماری‌زا یا حتی نیترات آلوده شوند .

درهرحال کیفیت آب‌لوله‌کشی برای مصارف شرب باید به‌گونه‌ای باشد که در زمان طولانی یا حتی کوتاه مدت مشکلی در سلامت مصرف‌کننده ایجاد نکند. بنابراین هر میزان هزینه برای ارتقای کیفیت آب‌لوله‌کشی شهری و به صفر رساندن ترکیب‌های آلی فرار هالوژن‌دار یا دیگر مواد آلاینده در آب شهری با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، مدبرانه خواهد بود و باعث بهبود و ارتقای سلامت جامعه و درنتیجه صرفه‌جویی‌ در هزینه‌های دارو و درمان می‌شود.

بیشتر بخوانید(اهمیت آب در بدن انسان)

بیشتر بخوانید(فواید بی شمار نوشیدن آب تصفیه برای بدن)

دیدگاه خود را بنویسید

ما در جهت پیشرفت اهداف شرکت با به کار گیری پرسنل مجرب و متعهدو خلاق در زمینه طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب در تمام نقاط داخل و خارج از کشور در محیطی کاملا مدرن و حرفه ای و با به کار گیری بهترین قطعات در ساخت دستگاه ها تلاش داریم تا در اولین گام با ارج نهادن و‌شریک دانستن پرسنل حرفه ای در جهت تامین نیاز مشتری و‌رسیدن به اهداف شرکت بیشترین تلاش را داشته باشیم .