• novintasfieqom@gmail.com
  • 02536650506

مرغ های تخم گذار و گوشتی

آب مهمترین ماده برای بقای تمام موجودات زنده از جمله حیوانات می باشد که نقش بسیار بسزائی در زنده ماندن ، رشد ، تولید مثل و سلامت حیوانات دارد ؛ به نحوی که کنترل دمای بدن ، هضم بهتر غذا و دفع فضولات به مواد مستقیم بستگی به کیفیت آب آشامیدنی طیور دارد .
هر چه آب مورد مصرف مراکز پرورش پرندگان گوشتی و تخم گذار مثل مرغداری ها و پرورش شتر مرغ با کیفیت تر باشد این امر باعث سلامت دام و افزایش وزن حیوان حفظ کیفیت تأسیسات مرغداری ها می شود.
آب آشامیدنی در مراکز پرورش طیور می بایست از لحاظ میبکروبی فاقد هر گونه باکترب بوده و ph آن بین ۶ ال ۸/۶ باشد . همچنین آب از لحاظ فیزیکی و شیمیایی باید فاقد رنگ ، بو و مزه و سختی بالا و املاح مضری چون سولفات ، نیترات و یا نیتریت باشد ؛ چرا که نیتریت موجود در آب به هموگلوبین خون دام میچسبد و با کاهش میزان ظرفیت نقل و انتقال اکسیژن باعث خفگی طیور و در نهایت تلفات مرغداری ها خواهد شد . دستگاه تصفیه آب صنعتی با حذف باکتری و آلاینده های آب سبب رشد بهتر و سلامت انواع طیور می شود .
آب نقش بسیار مهمی در تنظیم دمای بدن مرغ دارد به نحوی که جوجه ها با افزایش دما آب بدن خود را به سرعت از دست می دهند چون مرغ هوا را به سیستم تنفسی خود وارد می کند و به جای استفاده از آب بدن برای افزایش وزن آب در بدن برای تنظیم درجه حرارت بدن به بخار آب تبدیل می شود و این امر مخصوصا در طول تابستان بسیار اتفاق می افتد .اگر جوجه ها آب با کیفیت و کافی نداشته باشند تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه این سبب کاهش وزن مرغ های گوشتی خواهد شد .

  • مرغ های تخم گذار

کیفیت و کمیت آب در برنامه غذایی مرغداری تخم گذار بسیارحایز اهمیت می باشد .
در مرغداری های تخم گذار دستور العمل کلی این است که یک مرغ تخم گذار باید روزانه ۵ کیلو گرم آب مصرف کنند که اگر کیفیت آب مصرفی ضعیف باشد مرغ ها باید یا کمتر از آب استفاده کنند و یا به ندرت ممکن است نوشیدن را کاملا متوقف کنند . همچنین حضور سولفات های آهن و منگنز در آب میتواند باعث طعم تلخ آب شود در نهایت ،حضور تمام این املاح سبب ایجاد باکتری هایی در بخش گوارشی مرغ تخم گذار میگرددو بدین شکل باعث کاهش مصرف آب توسط حیوان می شود واگر جوجه ها آب کافی نداشته باشند می توانند تحت فشار قرار بگیرند و تولید تخم مرغ متوقف میشود ودر شرایط حاد تر باعث سکته و مرگ جوجه می شود .

  • مرغ های گوشتی

بیش از ۸۰ درصد وزن جوجه های یک روزه از آب تشکیل شده است . در مرغ های گوشتی بیش از ۷۰ درصد وزن بدن از آب تشکیل شده است . در واقع به ازای هر یک کیلو افزایش وزن در مرغ های گوشتی ، حدود ۴ لیتر آب مصرف می شود . مانند هر موجود زنده دیگری در بدن جوجه ها و مرغ ها ، کمبود آب و همچنین مصرف آب ناسالم باعث بروز بیماری و در موارد حاد می تواند منجر به تلف شدن جوجه ها شود .

ما در جهت پیشرفت اهداف شرکت با به کار گیری پرسنل مجرب و متعهدو خلاق در زمینه طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب در تمام نقاط داخل و خارج از کشور در محیطی کاملا مدرن و حرفه ای و با به کار گیری بهترین قطعات در ساخت دستگاه ها تلاش داریم تا در اولین گام با ارج نهادن و‌شریک دانستن پرسنل حرفه ای در جهت تامین نیاز مشتری و‌رسیدن به اهداف شرکت بیشترین تلاش را داشته باشیم .