ما ضامن سلامتی شما هستیم
میدان آزادگان بلوار نواب صفوی بعد از کوی 11
ایران ،قم

فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه عمل می کند؟ - سایت رسمی نوین تصفیه

فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه عمل می کند؟

فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه عمل می کند؟

فیلتر ممبران در حال حاضر یکی از مهم ترین اجزای تصفیه آب به شمار می آید! سوال اینجاست چرا با وجود فیلتر های دیگر این فیلتر از اعضای مهم دستگاه تصفیه آب به شمار می آید؟ در ادامه این مقاله به این بحث می پردازیم.

تصفیه آب در گذشته

در زمان های گذشته در بسیاری از مکان ها برای استفاده از آب آن را تصفیه می کردند و صرفا گل و لای آن را میگرفتند اما هرگز این مدل تصفیه تاثیری در مواد املاح آب نداشته و صرفا مواد ظاهری آب گرفته می شود و آلودگی های آب باقی مانده می ماند.

حضور ممبران در تصفیه آب

با توجه به گذر زمان و شور شدن بیشتر آب و همچنین برطرف شدن آلودگی های  موجود در آب ، نیاز به فیلتری که با دقت بیشتری این کار را انجام بدهد محسوس بوده است و با طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی و حضور این فیلتر در دستگاه و راه اندازی سیستم اسمز معکوس (RO) این مساله برطرف شد.

در ابتدا باید یادآور شویم که فیلتر ممبران دو نوع دارد:

  1. 1:فیلتر UF (اولترافیلتراسیون) برای سیستم RO استفاده می شود.
  2. 2:فیلتر NF(نانوفیلتراسیون) برای مصارف خاص استفاده می شود.

 

نکته : فیلتر UF از نظر کارایی بسیار قدرتمند تر می باشد.

نحوه عملکرد فیلتر ممبران

در این فیلتر آب توسط پمپ با فشار بالا وارد دستگاه می شود و سپس از فیلتر یک و دو و سه عبور می کند. در اینجا فیلتراسیون اولیه انجام می شود و سپس آب وارد ممبران می شود. در ممبران آب با فشار از لایه های ممبران عبور می کند و از محفظه داخلی ممبران آب خالص عبور می کند و وارد فیلتر مرحله بعدی می شود.

آیا فیلتر ممبران توانایی گرفتن تمام مواد در آب را دارد؟

این فیلتر توانایی حذف مواد در اندازه نانو همانند ویروس را ندارد به همین دلیل فیلتر های مرحله های بعدی نیز وجود دارد. برای مثال برای از بردن ویروس در آب از فیلتر فرابنفش استفاده می شود. فلزات سنگین و شوری آب و قارچ و باکتری ها کاملا در این فیلتر تصفیه می شوند و توانایی عبور از آن را ندارند. به طور کلی سیستم RO بدون ممبران خاصیتی ندارد.

کدام برند ممبران بهتر است؟

فیلتر فیلم تک آمریکایی در بین برند ها در صدر جدول می باشد. این فیلتر 13 لایه می باشد و از بهترین کامپوزیت ها ساخته شده است.عمر این فیلتر با توجه به میزان املاح آب بین 2تا3 سال می باشد. در دستگاه تصفیه آب خانگی این فیلتر دارای سایز یکسان می باشد.

برای تهیه فیلتر فیلم تک آمریکا می توانید با نوین تصفیه تماس بگیرید.

فیلتر ممبران
فیلتر ممبران
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.