ما ضامن سلامتی شما هستیم
میدان آزادگان بلوار نواب صفوی بعد از کوی 11
ایران ،قم

آب تصفیه شده در مرغداری چه تاثیری در تولید دارد؟ - سایت رسمی نوین تصفیه

آب تصفیه شده در مرغداری چه تاثیری در تولید دارد؟

آب تصفیه شده در مرغداری چه تاثیری در تولید دارد؟

آب تصفیه شده در مرغداری از اهمیت بسیار بالایی برخودار است. امروزه صنعت مرغداری (گوشتی و تخم گذار) از صنایع کاملا حرفه ای به حساب می آید. به همین علت مرغداران در پی افزایش بازدهی تولید و همچنین افزایش کیفیت تولیدات در حال بررسی روش های مختلفی هستند.یکی از مواردی که تاثیر به سزایی در این صنعت دارد کیفیت آب مصرفی مرغ می باشد.

کیفیت آب  در مرغداری

با توجه به این مساله که آب مصرفی مرغ باید عاری از هرگونه باکتری و املاح مضر آب باشد روش های متفاوتی برای بالا بردن کیفیت آب را بررسی می کنند که روش اسمز معکوس از جمله روش هایی است که می توان از آن برای میکروب کشی و دفع املاح موجود در آب استفاده کرد.

بایو فیلم

ترکیبی از باکتری ها و میکروارگانیسم ها می باشد که به صورت لایه در لوله ها ، ریگلاتور ها و نیپل های آب خوری وجود دارند. به سادگی نمی توان این لایه را از جایی که به آن چسبیده است جدا کرد .

برای حفظ کیفیت آب از این لایه از مواد مختلفی برای ضد عفونی کردن آب استفاده می شود که یکی از آن ها کلر می باشد اما باید در نظر گرفت که ادغام برخی از این مواد می تواند منجر به تولید گاز های خطرناکی شود.

افزایش کیفیت آب در مرغداری

با توجه به این که حساسیت ها با استفاده نکردن از آنتی بیوتیک ها در خوراک  مرغ ها بیشتر شده است ، افزایش کیفیت آب مصرفی مرغ از اهمیت بیشتری برخودار شده است.

ایده آل این است که در آب مصرفی مرغ هیچگونه باکتری وجود نداشته باشد اما وجود هزار باکتری در یک میلی لیتر آب نوشیدنی مرغ استاندارد پذیرفته شده است.

نکته:

آب تصفیه شده و عاری از هرگونه باکتری رشد گله رو بهبود می بخشد و باعث افزایش تولید گله می گردد.

فواید استفاده از آب تصفیه شده در مرغداری

  1. افزایش تولید
  2. وزن گیری سریع تر گله
  3. افزایش کیفیت تخم مرغ (پوسته محکم و سفید تر)
  4. افزایش حلالیت آب برای استفاده از ویتامین ها

آب تصفیه شده در مرغداری

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.