ما ضامن سلامتی شما هستیم
میدان آزادگان بلوار نواب صفوی بعد از کوی 11
ایران ،قم

گلخانه هیدروپونیک چیست؟ فواید این روش در تولیدات گلخانه ای - سایت رسمی نوین تصفیه

گلخانه هیدروپونیک چیست؟ فواید این روش در تولیدات گلخانه ای

گلخانه هیدروپونیک چیست؟ فواید این روش در تولیدات گلخانه ای

گلخانه هیدروپونیک (HYDROPONIC) یا کشت آب یکی از روش های جدید و خلاقانه برای تولید محصول می باشد. هم اکنون این روش در ایران مورد توجه واقع شده و بسیاری برای تولید محصولات گلخانه ای به روش هیدروپونیک روی آورده اند.

هیدروپونیک به چه معناست؟

هیدروپونیک به یکی از روش های مدرن در کشاورزی گفته می شود که یکی از اصطلاحات علم باغداری نیز می باشد. به این معنا که گیاه به جای رشد در خاک و زمین در بستر آماده شده و مواد از پیش آمده شده رشد می کند.

تولیدات فصلی و تغییرات آب هوایی در گلخانه هیدروپونیک

تولیدات گلخانه ای ربطی به فصل و تغییرات آب و هوایی ندارد و می توان در هر فصلی کشت را انجام داد و اکنون هزاران نفر در حال انجام کار به این روش هستند. در این روش هدر رفت محصول کاهش قابل توجهی دارد و حتی میتوان با استفاده از فناوری ها در گلخانه ها تولید را افزایش داد. روش هیدروپونیک نیز همانند برخی روش های دیگر دارای معایب و مزایایی می باشد.

آیا این روش برای همه کشت ها مطلوب است؟

این مساله که آیا این روش برای همه کشت ها مطلوب است یا نه ، باید با توجه به نوع محصول مورد مطالعه قرار گیرد اما این روش برای کشت توت فرنگی ، فلفل ، خیار ، گوجه فرنگی و گیاهان برگی مثل کاهو نتیجه مطلوبی در برداشته است.

بحران کم آبی در استان ها

در روش هیدروپونیک گلخانه دار مشغله ذهنی برای آلودگی خاک و یا مصرف بالای آب ندارند زیرا آب به صورت چرخشی در حرکت می باشد و تمام موارد قابل کنترل می باشد. در این روش مصرف آب کاهش می یابد و در هزینه های تمام شده تاثیر زیادی دارد. بنابراین این روش برای استان های کم آبی مثل سمنان و یزد به صرفه می باشد.

تاثیر آب تصفیه شده در روش هیدروپونیک

با توجه به اینکه آب یکی از مهم ترین بخش های گلخانه هیدروپونیک می باشد و این مورد که TDS آب (سختی آب) باید خیلی پایین باشد توصیه می شود با آزمایش آب در صورت نیاز، دستگاه تصفیه آب صنعتی نصب گردد.

علت استفاده از این دستگاه ها کاهش املاح موجود در آب می باشد بنابراین آب حلالیت بیشتری دارد و می توان مواد مغذی مورد استفاده گیاه را با استاندارد مورد نیاز تطبیق داد تا بازدهی تولید بیشتر شود.

گلخانه هیدروپونیک|نوین تصفیه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.