ما ضامن سلامتی شما هستیم
میدان آزادگان بلوار نواب صفوی بعد از کوی 11
ایران ،قم

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی چیست؟ - سایت رسمی نوین تصفیه

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی چیست؟

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب خانگی چیست؟

فیلتر مرحله سوم تصفیه آب یا همان فیلتر کربن فشرده یا کارتریج کربن فشرده (CTO) نامیده می شود. این محصول ساخت کشور تایوان می باشد. کار فیلتر شماره سوم همانند فیلتر شماره دو برای برطرف کردن بو ، رنگ و مزه استفاده می شود. در واقع فیلتر شماره یک و دو پیش تصفیه محسوب می شود و مرحله سوم تکمیل کننده مراحل قبلی می باشد.

زمان تعویض فیلتر مرحله سوم

برای تعویض فیلتر شماره سوم از برند CCK تایوان (موجود در نوین تصفیه) ،  می توانید با توجه به میزان سختی آب وناخالصی موجود در آب  حداکثر تا یکسال آن را تعویض نمایید. در دستگاه های هفت مرحله ای تصفیه آب هرگاه فیلتر کربن فشرده تعویض شد فیلتر شماره دو نیز باید با آن تعویض شود و این دو مکمل یکدیگر هستند.

جنس فیلتر کربن فشرده

فیلتر مرحله سوم همانند فیلتر شماره دوم از پوست نارگیل ساخته شده اما برای برطرف کردن مواد آلی و برخی ترکیبات شیمیایی از کربن فشرده در فیلتر استفاده شده است. یکی دیگر از دلایل استفاده از فیلتر مرحله سوم افزایش طول عمر ممبران می باشد. زیرا احتمال دارد برخی مواد مانند کلر از فیلتر شماره دو عبور کرده و اگر فیلتر شماره سوم وجود نداشت این مواد مستقیما وارد ممبران شده و آسیب جدی به ممبران وارد می کرد.

نحوه تعویض فیلتر مرحله سوم

برای تعویض فیلتر مرحله سوم با آچار، هوزینگ سوم را باز کنید. توجه کنید در صورت ایجاد رسوب به هوزینگ ضربه وارد نکنید.سپس فیلتر را سرجای خود قرار داده و هوزینگ را ببندید. توجه داشته باشید قبل از مراحل ذکر شده شیر ورودی آب را ببندید و دستگاه را آز برق بکشید.

نکته : فیلتر مرحله سوم بر خلاف فیلتر شماره دو که یک سر آن واشر پلاستیکی دارد دو سر آن واشر دارد و نصب از هر طرف انجام بگیرد مشکلی ایجاد نمی کند.

فیلتر شماره 3

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.